Töltsd a pestót a tésztába. 

Medvehagyma szezonban mindig készítek néhány adag medvehagyma pestót, amit főként tésztákhoz szoktam felhasználni. Tagliatellével, vagy pennével összeforgatva sem rossz, de egy kis sajtkrémmel tökéletes ravioli töltelék. Mivel a krém a tészta belsejében van, sajnos a képen nem látszik, mennyire friss, vibráló a medvehagyma pestó színe. És fotón az sem tudom átadni, milyen az íze. Ez így már két ok, hogy te magad készítsd el! 😀

Hozzávalók a tésztához
∼3 főre∼

250 g durum tésztaliszt
3 M-es tojás

Elkészítés
A tésztához a lisztet, borítsd egy deszkára, majd csinálj a közepébe egy nagy krátert. Üsd bele a tojásokat és dolgozd össze egy villával, majd apránként kezd beledolgozni a lisztet. Ha a liszt felvette az összes folyadékot, de a még ragacsos, adj hozzá néhány evőkanál lisztet – vagy amennyi szükséges ahhoz, hogy egy ruganyos tésztát gyúrj.
A tésztát oszd 4 részre, géppel, vagy kézzel nyújts belőle közepesen vékony lapokat.

Hozzávalók a töltelékhez

1 csokor medvehagyma
50 g pirított dió
50 g reszelt parmezán
kb. 1,5 dl olívaolaj
100 g sajtkrém
csipet só

Elkészítés
A pestóhoz a medvehagymát, diót, parmezánt és az olívaolajat tedd késes robotgépbe és dolgozd krémesre. 
Ha szükséges, adj hozzá még annyi olívaolajat, hogy a krém sűrű legyen. Keverd össze a sajtkrémmel, sóval ízesítsd. 

A kinyújtott tésztalap egyik oldalára 2 centire a szélétől halmozz kis adagokat krémből 3-4 centire egymástól, majd hajtsd rá a tészta másik felét. A töltelék körül nyomkodd össze a tésztát úgy, hogy ne maradjon benne levegő. Késsel, vagy derelyevágóval vágd fel négyzetekre a tésztát, az így kapott raviolik szélét nyomkodd össze villával.
Sós lobogó vízben főzd ki a raviolikat: várd meg, míg feljönnek a víz tetejére, onnan számítva főzd őket maximum 1 percig.
A kész raviolikat szedd tényárra, parmezánnal megszórva tálald.