Friss ízek a tányéron.
Ha valami a tavaszt jelenti számomra, akkor az a friss bazsalikom pesto. Természetesen a házi készítésű, durvára tört verzió, amiben meg-megroppan a fenyőmag és a érződik a bazsalikom lédússága. Ezért általában mozsárban készítem, mert ezt az állagot csak a kézi készítéssel lehet elérni.
A pestos-paradicsomos tészta pedig a pesto felhasználásának egyik legjobb módja. Végtelenül egyszerű, mégis leírhatatlanul finom. Talán pont az egyszerűsége teszi azzá. Ha épp nem tudom, mit főzzek, vagy nincs sok időm a konyhában ez a étel mindig beválik.
Hozzávalók
∼2 főre∼
170 g tésztaliszt
2 db M méretű tojás
6 szem koktélparadicsom, felezve
egy kisebb csokor bazsalikom
1 gerezd fokhagyma
50 g fenyőmag
2-3 evőkanál reszelt parmezán
olívaolaj
Elkészítés
A tésztához mérd ki a lisztet, borítsd ki egy deszkára, csinálj a közepébe egy nagy krátert. Üsd bele a tojásokat, dolgozd össze egy villával, majd apránként kezd beledolgozni a lisztet. Ha a liszt felvette az összes folyadékot, de a tészta még ragacsos, adj hozzá néhány evőkanál lisztet – vagy amennyi szükséges ahhoz, hogy egy ruganyos tésztát gyúrj. A tészta akkor jó, ha felülete teljesen sima, az összes repedés és ránc eltűnik róla.
A tésztát oszd 3 részre, amit épp nem használsz tekerd folpakkba, vagy nedves konyharuhába, hogy ne száradjon ki. A tésztát géppel, vagy sodrófával nyújtsd ki, és vágd fel 6-10 mm széles tagliatelle (metélt) formára. Lisztben kicsit forgasd át, és hagyd a deszkán, amíg elkészíted a szószt.
A pestohoz minden hozzávalót tegyél egy késes robotgépbe, vagy mozsárba, és dolgozd össze. Nem kell, hogy teljesen krémes legyen, maradhatnak benne kisebb darabok. Annyi olajjal keverd ki, hogy krémes szószt kapj.
A tésztát főzd ki lobogó, sós vízben. Közben a pestot kanalazd egy serpenyőbe és melegítsd meg. Ha kell a tészta főzővizével krémesítsd. A kifőtt tésztát forgasd a szószba, végül add hozzá a felezett koktélparadicsomokat.
Parnezánnal megszórva tálald.