Melengető színes leves.

Amikor beköszönt a hűvös, de napos ősz, csakis a sültpaprika-krémleves jár az eszemben. A legjobbat néhány évvel ezelőtt Villányban, a Mandula étteremben ettem, ahol nem csak az ízvilágra, de a felszolgálásra is nagy hangsúlyt fektettek. A tányér közepén, melyet akkor elém tettek, csupán a levesbetét (ha jól emlékszem kecskesajt golyó) árválkodott. A kétféle színű (sárga és piros) és ízesítésű sűrű, gőzölgő levest csészékből a pincér előttem töltötte bele a tányérba úgy, hogy mértani pontosságú egyenes válaszotta el a két színű lét. Mondanom sem kell, hogy az íze sem okozott csalódást, hiszen amit ilyen precízen tálalnak, rossz nem lehet. Édes és savanykás, selymesen lágy, közben mégis kicsit pikáns ízkavalkádot azóta sem múlta felül semmi, én is csak törekszem arra, hogy hasonlóan finom levest készítsek.
Időről időre megpróbálom elkészíteni, mindig más, de midnig finom. Ez a verzió is egészen jó lett. 😀

 

Hozzávalók
∼2 főre∼

2 nagyobb piros kaliforniai vagy kápia paprika
1 kisebb fej vöröshagyma
3 – 5 dl víz vagy alaplé
kb. 0,5 dl kókusztej
só, bors, rozmaring

 

Elkészítés
Mosd meg a paprikákat, töröld szárazra és tedd egy tepsibe. 220 fokon süsd minden oldalukat 15 – 20 percig. Onnan tudod, hogy jó a paprika, hogy a konyhát iszonyúan finom sült illat lengi be, valamint a paprika héján fekete hólyagok jelennek meg. Ne ijedj meg, a paprika nem ég meg, a héjától pedig megszabadítjuk. 🙂
Ha kész a paprika, tedd egy nylon zacskóba, köss rá szoros csomót, és hagyd állni kb. 10 percig. Ez idő alatt a paprika összeesik, a nylonban keletkezett 

gőzben a héja elválik a húsától. Nyisd ki, és egy késsel óvatosan húzd le a héját és távolítsd el a magokat.
Ha ezzel készen vagy, szeletelj fel apróra egy kisebb fej vöröshagymát (nekem mindig van aprított vöröshagyma a fagyasztómban az olyan esetekre, mint a mostani, amikor nincs itthon friss), és párold üvegesre kevés olajon. Add hozzá a paprikát és egy kevés vizet/alaplevet, majd botmixerrel pürésítsd. Add hozzá a maradék vizet/alaplevet, annyit, hogy egy sűrű, leveses állagot érj el.
Ezután ízlés szerint sózd, borsozd és adj hozzá rozmaringot (én kb. fél szálat tettem bele), majd krémesítsd a kókusztejjel. Forrald fel és kész is! 
Tálald ízlés szerint kókusztejjel megcsepegtetve.